atrom.pl, atrom, kasy fiskalne zielona Góra

Moduł Handlowo-Magazynowy PRO

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 475,00 zł 1475.00
Cena netto: 1 199,19 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Stremsoft
Kod produktu: HM10

Opis

Handlowo-Magazynowy + Rozrachunki gratis

Moduł Handlowo-Magazynowy przeznaczony jest do prowadzenia wielomagazynowej gospodarki towarowej i materiałowej z obsługą miejsc składowania. Bardzo dobrze sprawdza się w firmach produkcyjnych, handlowych i usługowych. Moduł wspiera procesy związane z obsługą sprzedaży i realizacją zakupów. Jest w pełni zintegrowany ze wszystkimi modułami systemu Streamsoft Prestiż.

Moduł podzielony jest na trzy kluczowe obszary funkcjonalne: Sprzedaż, Zakup, Magazyn. Każdy z tych obszarów wspiera w przedsiębiorstwie realizację konkretnych procesów sprzedażowych, zakupowych i magazynowych.


Budowa modułu Handlowo-Magazynowego

 

Wsparcie procesów sprzedażowych

 • Oferty i zamówienia od odbiorców
  Moduł Handlowo-Magazynowy pozwala tworzyć oferty, na podstawie których są generowane zamówienia od odbiorców. Zamówienia można również wystawiać niezależnie od tego czy jest wprowadzona oferta. Zamówienia definiuje się bezpośrednio w module lub wprowadza za pomocą urządzeń zewnętrznych (np. palmtopów). Zamówienie rezerwuje towar na magazynie i wpływają na stan dyspozycyjny.
 • Umowy z kontrahentami – cenniki
  Moduł posiada rozbudowany mechanizm pozwalający na tworzenie cenników dla kontrahenta lub grupy kontrahentów, na wybrane kartoteki lub grupy kartotekowe. Cenniki można ustalać w oparciu o cenę lub procent rabatu od dowolnej ceny wejściowej oraz powiązać je z ilością zamawianych sztuk towaru. Dodatkowo można skorzystać z funkcji, które umożliwiają wyłączenie zarówno poszczególnych kartotek jak i kontrahentów z umów i promocji.
 • Warunki sprzedaży, limity, blokady
  Każdemu kontrahentowi można przypisać indywidualne warunki sprzedaży, które określają: rodzaje płatności, ilość dni na termin, sposoby dostawy, itp. Ponadto, dla kontrahenta można również ustalić limity kredytowe i blokady sprzedaży. Limity określają m.in.: maksymalną ilość dni na zwrot opakowań, dopuszczalną wartość całkowitego kredytu, maksymalną ilość dni przeterminowania należności.
 • Dokumenty sprzedaży
  Jedną z podstawowych funkcjonalności modułu jest możliwość wystawiania dokumentów sprzedaży takich jak: faktury VAT, dostawy wewnątrzwspólnotowe, paragony, korekty ilościowo-wartościowe, faktury do paragonów, faktury do dokumentów WZ, faktury VAT do WZ z wielu magazynów. Dla ilościowo-wartościowych dokumentów sprzedaży można wystawiać korekty, w tym korekty wielokrotne. Na dokumentach uwzględniany jest mechanizm płatnika i odbiorcy. Podczas wystawiania dokumentów sprzedaży system poinformuje użytkownika o aktualnym stanie rozrachunków z kontrahentem, np. o dokumentach nierozliczonych lub przeterminowanych. Ponadto, kontrolowany jest limit kredytowy klienta oraz jego ogólne warunki sprzedaży.
 • Sprzedaż utracona
  W trakcie tworzenia dokumentu sprzedaży lub oferty możliwe jest rejestrowanie informacji o sprzedaży utraconej, wynikającej z braku asortymentu w ofercie lub braku towaru na magazynie. Dzięki temu można łatwo obliczyć jakie byłyby potencjalne zyski firmy, gdyby towar był dostępny w sprzedaży.
 • Indeksy kontrahentów
  W module można zdefiniować, na życzenie klienta, inne odpowiedniki dla nazw i indeksów sprzedawanych towarów oraz umieścić je na wydruku.
 • Wzorce dokumentów
  Moduł Handlowo-Magazynowy umożliwia wcześniejsze przygotowanie wzorców i automatyczne generowanie dokumentów na ich podstawie.
 • EDI – Elektroniczna wymiana dokumentów
  Standard EDI umożliwia eksport/import dokumentów w formie elektronicznej pomiędzy kontrahentami. W systemie ERP Streamsoft Prestiż obsługiwane są podstawowe formaty EDI takie jak: EDIFACT, ECOD, EC-DIST oraz kolejne wersje dla tych formatów.
 • Panel szybkiej sprzedaży
  Przeznaczony jest dla firm zajmujących się sprzedażą detaliczną dla wielu klientów. Ten typ sprzedaży charakteryzuje się koniecznością wystawiania dużej ilości paragonów, często zawierających tylko kilka pozycji. Dzięki tej funkcjonalności, można wystawić dokument sprzedaży (paragon, fakturę) lub dokument WZ w bardzo uproszczony sposób, posługując się wyłącznie opcjami niezbędnymi do wykonania tej operacji. Ikony, pod którymi kryją się różne funkcje oraz tabele są czytelne i przejrzyście rozmieszczone w oknach aplikacji. Ich układ był planowany przede wszystkim pod kątem umożliwienia użytkownikowi szybkiego wystawiania dokumentów na takich urządzeniach jak panele dotykowe.
 • Sprzedaż mobilna
  Moduł Handlowo-Magazynowy współpracuje z mobilnym systemem X2 Pressell, który w znacznym stopniu wspiera pracę akwizytorów oraz vansellerów. X2 Pressell bazuje na urządzeniach mobilnych oraz nowoczesnych technologiach przesyłu danych GSM.

Wsparcie procesów zakupowych

 • Zamówienia do dostawców
  Moduł Handlowo-Magazynowy generowanie zamówień do dostawców oraz ręczne lub automatyczne obliczanie ilości zamawianej, według wielu różnych algorytmów. Użytkownik ma bezpośredni dostęp do spisu zamówień i rezerwacji towaru oraz analizy dostawców i cen zakupu.
 • Dokumenty zakupu
  Przyjęcia towarów na stan magazynowy realizowane są bezpośrednio z dokumentów takich jak: faktura VAT nabycie wewnątrzwspólnotowe, faktura wewnętrzna dla potrzeb nabycia wewnątrzwspólnotowego, paragon, faktura VAT RR, itp. lub na podstawie dokumentów ilościowych, uzupełnianych fakturami VAT, np. fakturą do PZ, fakturą do PZ – nabycie wewnątrzwspólnotowe, przyjęciem zakupu do dokumentów PZ z wielu magazynów. Ponadto, możliwe jest wystawianie wielokrotnych korekt ilościowo-wartościowych dokumentów zakupu.
 • Zakupy w krajach UE i poza nimi
  Moduł Handlowo-Magazynowy zapewnia rejestrowanie dostaw i nabyć wewnątrzwspólnotowych wraz z możliwością generowania deklaracji VAT-UE oraz Intrastat dla przywozu i wywozu. W przypadku dokonania zakupów w krajach spoza UE, możliwe jest wprowadzenie zakupu importowego oraz obliczenie ceny zakupu w PLN z automatycznym udziałowym wliczeniem w cenę towaru transportu do i od granicy.

Wsparcie procesów magazynowych

 • Stany magazynowe
  Moduł umożliwia pełną kontrolę stanów i obrotów na wszystkich utworzonych magazynach, zarówno w układzie ilościowym jak i ilościowo-wartościowym. Dla poszczególnych dostaw na kartotece można wskazać jej miejsce składowania.
 • Inwentaryzacja
  Inwentaryzację można przeprowadzić na dowolny dzień, według miejsc składowania towaru lub po numerach seryjnych. W celu usprawnienia i przyspieszenia inwentaryzacji można zastosować urządzenia zewnętrzne podczas jej przeprowadzania np. kolektory danych.
 • Dokumenty Magazynowe
  W module można wystawiać obrotowe dokumenty magazynowe takie jak: wydania na zewnątrz (WZ), przyjęcia z zewnątrz (PZ), przerzuty międzymagazynowe (MM), rozchody wewnętrzne (RW), przyjęcia wewnętrzne (PW).
 • Obsługa opakowań
  Moduł wspomaga działania związane z rozliczaniem opakowań zbiorczych i kaucjonowanych. Umożliwia rejestrowanie przyjętych i wydanych opakowań, wystawianie odpowiednich dokumentów oraz kontrolę opakowań nierozliczonych.

Kontrola rozrachunków

Z modułem Rozrachunki użytkownik ma pełną kontrolę zobowiązań i należności przedsiębiorstwa (dla kontrahentów, właścicieli i pracowników) z możliwością wystawienia kompensat, wezwań do zapłaty, not odsetkowych, różnic kursowych, prowadzenia kasy i banku, generowania raportów kasowych. Ewidencję, wydruk lub nadruk przelewów, dowodów wpłaty, przelewów do ZUS i Urzędów Skarbowych.

Zestawienia, raporty, analizy

W module dostępne jest wiele gotowych zestawień i analiz. Ponadto użytkownik może tworzyć definiowane zestawienia lub formularze z wykorzystaniem modułu Raporty i Formularze.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
atrom.pl, atrom, kasy fiskalne Zielona Góra
Sklep internetowy od home.pl